Poslední články základní školy:

Cestování s Alvou - AUTO

Letos budeme cestovat s vynálezcem Alvou.  Připravte si pasy a můžete vycestovat za vynálezy a objevy v našem okolí. Na konci cesty se o daném místě dozvíte více.

7. cestování  - Čertovo auto

V březnu nás čeká procházka na Ostaš. Dalším vynálezem je auto. Procházka nás nezavede do žádné automobilky, ale do skal  na Čertovo auto.

1. Změň mapu na turistickou: www.mapy.cz
  2. Do vyhledávacího políčka zadej 50.5594761N, 16.2077828E
  3. Na pas obtiskni razítko a zapiš datum.
  4. Krabičku vrať zpět. Prosím o řádné zabalení a umístění na stejné místo.
  5. Nápověda ke krabičce: Hledej uvnitř Čertova auta

3.3.2024, Lenka Karpfová

Recitační soutěž

img_32039

Poslední týden před jarními prázdninami se ve škole konala soutěž v recitačních schopnostech našich žáků. Nejprve proběhla třídní kola a z nich děti s nejvíce body postoupily do kola školního. Bylo velice těžké určit nejlepší recitátory, všem se jejich básně opravdu velmi povedly. Oceněnými prvňačkami se staly Lucinka Janečková a Agátka Jeřábková. V kategorii 2. a 3. třída se umístili Anička Biedermanová, Nina Ticháčková a Míša Čada. A ze starších dětí, tj. ze 4. a 5. třídy se nejlépe zadařilo Alence Vackové, Julii Knillové a Tristanu Lauckému. Všem moc gratulujeme.

25.2.2024, Jitka Čadová

Přednáška o hasičích

img_31988

Dne 14.2. byl u nás ve škole Láďa Prouza a říkal nám, že hasiči mají číslo 150. Ukazoval nám na obrázcích, jak se vyprošťují lidé. Také nám říkal, jaký měli počet zásahů.  Dorostenci dobrovolných hasičů byli v Domažlicích na mistrovství  České republiky na 1. místě a dorostenky na 14. místě. A na kraji v Hradci Králové byli dorostenci na 1. místě a dorostenky taky. A na okrese v Náchodě byli dorostenky i dorostenci zase na 1. místě. A ještě nám ukazoval oblek proti nějakým chemikáliím.

napsala Lili Hrušková 5.ročník

13.2.2024, Pavlína Kollertová