Poslední články základní školy:

Ochutnávka ovoce, zeleniny a mléčných výrobků

img_31159 img_31160

Minulý týden jsme si ve škole připomněli chutě klasické zeleniny a ovoce, povídali jsme si o vitamínech, které obsahují a proč jsou pro lidské tělo důležité. Starší děti si některé kousky nakreslily v rámci výtvarné výchovy, s mladšími jsme si zkusili test chuti poslepu. Ke zdravé zelenině a ovoci jsme ještě přidali pár mléčných výrobků. Určitě by to mohla být dobrá inspirace, co dát dětem do aktovky ke svačině :-)

Celá ochutnávka na školu dorazila jako doprovodná aktivita pravidelných dodávek Mléka do škol a Ovoce a zeleniny do škol.

Fotogalerie k článku

Přírodovědná soutěž

img_31172

Ve čtvrtek naši žáci přijali výzvu v podobě přírodovědné soutěže. Jeden po druhém přicházeli do prostor družiny, kde na ně čekalo 25 rostlin a 25 živočichů k poznání. Za každé rodové i druhové jméno správně zapsané bylo možné získat jeden bod, celkem tedy 100 bodů. Děti se celý měsíc připravovaly, ať už v rámci prvouky, přírodovědy, ve družině i doma. Mladším dětem pomáhaly se zápisem asistentky, starší, kteří soutěž už v minulosti zažili, byli zkušení a snažili se překonat svůj ,,osobní rekord" z předchozích let.  Jak to nakonec dopadlo? Výborně, posuďte sami: 1.místo Veronika Hornychová ( 5.roč., 98 b.) a Eliška Beranová (5.roč. 97 b.), 2.místo Justýna Pohlová ( 4.roč....

Přečíst celý článek  » Fotogalerie k článku

Zpráva o zahradní slavnosti

img_31148

Dne 19. 5. 2023 se od 16 hod konala Zahradní slavnost. Děti ze ZŠ a MŠ Bukovice si pro hosty připravily tancování a krámky s výrobky. Hrála tam kapela Petrovští. Bylo chladněji, ale i tak si to rodiče určitě užili a dětem se tanečky taky povedly. Občerstvení bylo dobré. Slavnost se určitě vydařila a rodiče se těší na další. 

Eliška (5.roč.)

Fotogalerie k článku