Poslední články základní školy:

Recitační soutěž

img_32039

Poslední týden před jarními prázdninami se ve škole konala soutěž v recitačních schopnostech našich žáků. Nejprve proběhla třídní kola a z nich děti s nejvíce body postoupily do kola školního. Bylo velice těžké určit nejlepší recitátory, všem se jejich básně opravdu velmi povedly. Oceněnými prvňačkami se staly Lucinka Janečková a Agátka Jeřábková. V kategorii 2. a 3. třída se umístili Anička Biedermanová, Nina Ticháčková a Míša Čada. A ze starších dětí, tj. ze 4. a 5. třídy se nejlépe zadařilo Alence Vackové, Julii Knillové a Tristanu Lauckému. Všem moc gratulujeme.

Fotogalerie k článku

25.2.2024, Jitka Čadová


Přednáška o hasičích

img_31988

Dne 14.2. byl u nás ve škole Láďa Prouza a říkal nám, že hasiči mají číslo 150. Ukazoval nám na obrázcích, jak se vyprošťují lidé. Také nám říkal, jaký měli počet zásahů.  Dorostenci dobrovolných hasičů byli v Domažlicích na mistrovství  České republiky na 1. místě a dorostenky na 14. místě. A na kraji v Hradci Králové byli dorostenci na 1. místě a dorostenky taky. A na okrese v Náchodě byli dorostenky i dorostenci zase na 1. místě. A ještě nám ukazoval oblek proti nějakým chemikáliím.

napsala Lili Hrušková 5.ročník

Fotogalerie k článku

13.2.2024, Pavlína Kollertová


Cestovatelský karneval očima dětí

img_31964

Karneval byl supr, jako první jsme tancovali a potom jsme hráli  hry. Pak jsme si losovali tombolu. Na úplném konci hráli jenom páťáci židličkovanou a taky si to sami moderovali.

Kostýmy: indiáni, námořnice, fotbalisti…..

Adrianka Michálková 5. třída

 

9.2. byl karneval. Převlíkli jsme se a hned jsme s klukama uviděli kolečko plné kostýmů a my jsme se přidali taky. Bylo to super a pak jsme tančili a hráli hry a s klukama jsme si udělali fan-shop. Pak začala tombola, všichni dostali nádherné věci a byli spokojení. Byli tam fotbalisti, španělka, kočka, námořnice, cestovatelé a tak dále…  Moderátoři - Ema námořnice, Lili španělka. Byl to nádherný pátek.

Tristan Laucký 5. třída

 

Cestovatelský karneval se konal 9.2....

Přečíst celý článek  » Fotogalerie k článku

9.2.2024, Pavlína Kollertová