Poslední články základní školy:

Návštěva hvězdárny

img_31297

Vždy před koncem školního roku si žáci páté třídy se svou učitelkou vybírají na rozloučenou nějaký zajímavý výlet. V pondělí  5.června jsme se tedy vydali do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové, kde připravují zajímavé programy pro školy i veřejnost.

A opravdu o zážitky nebyla nouze. V planetáriu jsme si prohlédli nejen hvězdnou oblohu se všemi planetami naší soustavy, ale rozsvítila se nad námi i všechna souhvězdí. Druhá část programu planetária patřila projekci dechberoucích záběrů z vesmírných sond Voyager  1 a 2, které prolétaly kolem planet a jejich měsíců.

Naše další cesta vedla do hvězdárny k obřímu dalekohledu a na závěr k modelům dokazujícím pohyby Země, modelu černé díry a vesmírné váze, kde děti zjišťovaly svou váhu na...

Přečíst celý článek  » Fotogalerie k článku

Den s lesníkem

img_31289

Již tradičně připravila trutnovská lesnická škola ve spolupráci s DSO Policko pro žáky prvního stupně ZŠ  hezké dopoledne plné zajímavých informací o ekosystému les. Celá akce se konala v okolí Žděřiny a zúčastnilo se jí kolem stovky dětí z okolních škol. Během celého dopoledne si děti prošly 7 stanovišť, na kterých si mohly vyzkoušet  např. měření výšky stromu pomocí speciálního přístroje nebo si některé stromky zasázely. Také se dozvěděly něco o ornitologii, prořezávání lesa nebo o práci včelaře. Všem instruktorům moc děkujeme.

Fotogalerie k článku

Putování za zvířátky - červen

img_31264 img_31263 img_31269 img_31266

Letos budeme putovat za zvířátky po našem kraji. Nebudeme hledat jen živá zvířátka, budem hledat spíš místa, která jsou po zvířátkách pojmenovaná.

10. Putování v červnu - Zdoňovský rybník

Tentokrát se vydáme na místo vhodné na piknik s krásným výhledem na rybník.  Od rybníku je vidět na Křížový vrch i kopec Ztraceného kostela.  Pokud dáte přednost jízdě vlakem, půjdete okolo. I cyklovýlet je moc hezký. ( Z Teplic se dá jet zadem za školou pořád rovně, projedete stromovou alejí k houpačce a po asfaltové silnici až ke Skalnímu mlýnu). Když budete mít štěstí, potkáte třeba žábu, divoké kachny, volavku, krávu, kozu kamerunskou  nebo křížené kočky se šelmou ( ve Zdoňově je chovná...

Přečíst celý článek  »