Poslední články základní školy:

Výlet s 5. třídou.

img_32492

Ve středu 12. června jsme s páťáky vyjeli do Hradce Králové navštívit hvězdárnu a planetárium. Museli jsme si trochu přivstat, abychom stihli program od 10 hodin, ale nikdo naštěstí nezaspal.

Program v planetáriu se žákům moc líbil a rozšířil jim znalosti, které již získali v učivu přírodovědy. Nad hlavami se nám objevila noční obloha se všemi viditelnými souhvězdími, naše galaxie a také zrychlený pohyb Slunce, Měsíce a některých planet. Každý mohl spatřit i své znamení zvěrokruhu, ve kterém se narodil. Závěrečná projekce byla o sondách Voyager 1 a 2, které již 46 let prolétají naší Sluneční soustavou a natáčí záběry z okolí planet a jejich měsíců. Byla to fascinující podívaná.

Posledním bodem programu byla prohlídka hvězdárny...

Přečíst celý článek  » Fotogalerie k článku

18.6.2024, Kateřina Šrámková


Cestování s Alvou - Ruchadlo

img_32391

Letos budeme cestovat s vynálezcem Alvou.  Připravte si pasy a můžete vycestovat za vynálezy a objevy v našem okolí. Na konci cesty se o daném místě dozvíte více.

10. cestování  -  Krabička bude umístěna do 23. 6. 2024

V červnu nás čeká poslední cestování. Vydáme se do luk a polí s nádherným výhledem. Najdete tu jméno dalšího vynálezce a jeho vynález. 

  1. Změň mapu na turistickou: www.mapy.cz
  2. Do vyhledávacího políčka zadej 50.5330367N, 16.2875517E
  3. Na pas obtiskni razítko a zapiš místo.
  4. Krabičku vrať zpět. Prosím o řádné zabalení a umístění na stejné místo. 
  5. Nápověda ke krabičce: Smrk  
  6. Kdo by si chtěl prohlédnout opravdové ruchadlo,  je v Suchém Dole vystavené venku u statku u silnice směrem na Hlavňov.  

16.6.2024, Pavlína Kollertová


Vybíjená malotřídních škol

img_32420

Sportovních akcí není nikdy dost, proto jsme se jako každý rok zúčastnili vybíjené malotřídních škol. Tento rok nám zázemí poskytla ZŠ Babí. Za slunečného počasí jsme se tam s dětmi vypravili autobusem do Náchoda a po vydatném kilometrovém výšlapu jsme dorazili na tamní hřiště. Ostatní školy již byly na místě, tak se po krátkém úvodním proslovu mohlo začít. První zápas se nám moc nevydařil, ale posléze se naši dostávali čím dál víc do ráže, což nám nakonec vyneslo 4. místo ze sedmi družstev. Bronzová medaile nám utekla pouze o 3 nevybité hráče, protože jsme získali stejný počet bodů. Zcela bezkonkurenční byli žáci ze Suchého dola se všemi vyhranými zápasy, druzí...

Přečíst celý článek  » Fotogalerie k článku

6.6.2024, Jitka Čadová