Poslední články základní školy:

Putování za zvířátky-červen

img_31264 img_31263 img_31269 img_31266

Letos budeme putovat za zvířátky po našem kraji. Nebudeme hledat jen živá zvířátka, budem hledat spíš místa, která jsou po zvířátkách pojmenovaná.

10. Putování v červnu - Zdoňovský rybník

Tentokrát se vydáme na místo vhodné na piknik s krásným výhledem na rybník.  Od rybníku je vidět na Křížový vrch i kopec Ztraceného kostela.  Pokud dáte přednost jízdou vlakem půjdete okolo. I cyklovýlet je moc hezký. ( z Teplic se dá jet zadem za školou furt rovně,projedete stromovou alejí k houpačce a po asfaltové silnici až ke Skalnímu mlýnu). Když budete mít štěstí potkáte třeba žábu, divoké kachny, volavku, krávu, kozu kamerunskou  nebo křížené kočky s šelmou ( ve Zdoňově je chovná stanice...

Přečíst celý článek  »

Farma Wenet

img_31239 img_31233

Výlet se školní družinou očima dětí

 

Den dětí -Farma  Wenet

Cesta na farmu byla dlouhá. Jeli jsme autobusem a taky jsme šli pěšky. Bylo tam moc hezky, pán nám řekl, co dělat nesmíme, pak jsme mohli jít kam chceme a taky jsme si mohli koupit krmení pro zvířátka. V automatu se mohlo kupovat jídlo a pití. Mně se nejvíc líbila kůzlata.  Já byla z toho výletu moc unavená. A Den dětí jsem si moc užila.

Jůlie Knillová

Cesta do Wenetu

1.června jsme spolu s družinou navštívili farmu Wenet.

Bylo tam spoustu zvířat, užili jsme si to a mohli jsme je krmit krmivem, které si tam zakoupíte.

Justýna Pohlová

Farma Wenet

Byli jsme na farmě Wenet.  Krmili jsme  a prohlíželi si...

Přečíst celý článek  » Fotogalerie k článku

Ochutnávka ovoce, zeleniny a mléčných výrobků

img_31159 img_31160

Minulý týden jsme si ve škole připomněli chutě klasické zeleniny a ovoce, povídali jsme si o vitamínech, které obsahují a proč jsou pro lidské tělo důležité. Starší děti si některé kousky nakreslily v rámci výtvarné výchovy, s mladšími jsme si zkusili test chuti poslepu. Ke zdravé zelenině a ovoci jsme ještě přidali pár mléčných výrobků. Určitě by to mohla být dobrá inspirace, co dát dětem do aktovky ke svačině :-)

Celá ochutnávka na školu dorazila jako doprovodná aktivita pravidelných dodávek Mléka do škol a Ovoce a zeleniny do škol.

Fotogalerie k článku