Poslední články základní školy:

Školní výlet

img_32513

V úterý 18. 6. jsme se vypravili na výlet. První zastávkou bylo Muzeum Emila Holuba v Holicích, kde jsme měli možnost poznat životní příběh slavného cestovatele a prohlédnout si řadu artefaktů a zvířat z Afriky. Pohráli jsme si i na ,,africkém" dětském hřišti a pokračovali na oběd. V restauraci v Býšti jsme si pochutnali na polévce a řízku s bramborem a přesunuli se do vesnice Ledce, kde nás čekal další bod programu. Žije tam Michal Štursa, který pro nás připravil prožitkový hudební program. Učili jsme se bubnovat na bubny djembe i na šamanské bubny, poslouchat se navzájem a vnímat další zajímavé hudební nástroje. Společnost nám celou dobu dělali jeho vlčáci...

Přečíst celý článek  » Fotogalerie k článku

20.6.2024, Lenka Karpfová


Atletika školních družin v Broumově

img_32494

Dnešní den byl pro naši školu velice úspěšný. Máme za sebou krásné závody, ranní zimu, polední horko a bojovnost.  Velikou radost nám udělalo  1. místo  za 20 diplomů pro naši školu.  

Velká pochvala patří všem 15 sportovcům za jejich hezké chování, vzájemnou podporu a krásné výkony. Výsledky si můžete najít ve fotogalerii.

Fotogalerie k článku

14.6.2024, Pavlína Kollertová


Výlet s 5. třídou

img_32492

Ve středu 12. června jsme s páťáky vyjeli do Hradce Králové navštívit hvězdárnu a planetárium. Museli jsme si trochu přivstat, abychom stihli program od 10 hodin, ale nikdo naštěstí nezaspal.

Program v planetáriu se žákům moc líbil a rozšířil jim znalosti, které již získali v učivu přírodovědy. Nad hlavami se nám objevila noční obloha se všemi viditelnými souhvězdími, naše galaxie a také zrychlený pohyb Slunce, Měsíce a některých planet. Každý mohl spatřit i znamení zvěrokruhu, ve kterém se narodil. Závěrečná projekce byla o sondách Voyager 1 a 2, které již 46 let prolétají naší Sluneční soustavou a natáčí záběry z okolí planet a jejich měsíců. Byla to fascinující podívaná.

Posledním bodem programu byla...

Přečíst celý článek  » Fotogalerie k článku

12.6.2024, Kateřina Šrámková