Aktuality základní školy

Noc s Andersenem

img_1341

Letošní Noc s Andersenem začala v podvečer 1. dubna a skončila 2. dubna v ranních hodinách. Honza Trojtl ji popisuje takto: Měli jsme se sejít v pět hodin, jenže někteří z nás se opozdili a všechno začalo o čtvrt hodiny později. Nejdříve jsme se ubytovali, potom jsme si připravili knížku od Václava Čtvrtka , kterou jsme si měli přinést z domu. Já ji neměl. Doubravka měla o Slávkovi, Verča o Rumcajsovi, Johana o víle Amálce a paní učitelka o hajném Robátkovi. Také jsme měli mít nějakou věc, která by připomínala postavu z pohádky. Například paní vychovatelka měla paroží jelena Větrníka, paní učitelka ouška veverky Pizizubky, Verča klobouk loupežníka Rumcajse. Povídání o knížkách trvalo asi 1 hodinu.

Na dveřích visel program, vypadal takhle:

17,00 h Sraz - Čtvrtkování, pohádku čte paní Onderčová

17,15 h Knihožrouti - příběhy čte paní Berková a Matěj Berka

18,30 h Opékání

20,00 h Beseda s Jiřinou Voltrovou nad knihou Dvě holky na stromě

21,30 h Faktor odvahy

23,00 h Večerka, pohádka na dobrou noc - čte nám Matěj

Nejlepší byl Faktor odvahy, říká Anežka Karpfová: Večer, když už byla úplná tma, jsme se rozdělili do skupin. Každá dostala svou kartu s barvou, která byla označena čísly a písmeny A B C.
Paní Kollertová nám vysvětlila pravidla hry, každému týmu zadala jedno stanoviště, na kterém jsme hledali šifry. Postupně jsme vyráželi na chodbu, která byla označena barevnými svítícími náramky. Každý měl v sobě hodně napětí a vzrušení.
Všem se to určitě moc líbilo a budeme na to dlouho vzpomínat.

To jsme rády, Anežko. proto jsme to taky dělaly. Vaše Pavlína Kollertová a Ludmila Brátová

15.4.2011, L. Brátová , 2010-11

Zpět