Aktuality základní školy

Atletické závody ŠD

img_18195

V pondělí 12 .6. jelo naši školu reprezentovat 11 žáků na atletické závody ŠD do Broumova.

Soutěžilo se ve sprintu na 50m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a ve vytrvalostním běhu. Sbírat první sportovní zkušenosti jeli i naši prvňáčci: Jára Mareš a Lukáš Kaufman, který si doběhl pro první místo ve vytrvalostním běhu. Za druhé ročníky soutěžila Natálka Pfeifrová, Žofie Karpfová, Kryštof Brát a Olda Hornych. s Pěkným výkonem 310 cm ve skoku dalekém si zajistil svým třetím místem Kryštof Brát postup do okresního kola. Za třetí ročníky soutěžili Patrik Kaufman a Jáchym Binar. Jáchym si vybojoval dvě druhá místa v běhu na 60m s časem 8,58s a v běhu na 500m s časem 1:26,34s, ve skoku dalekém skočil 348cm a soutěž vyhrál. Patrik získal dvě pěkná 3.místa v hodu 26,30m a v běhu na 500m 1:30,37s . V kategorii 5.ročníků jsme měli v zastoupení Honzu Thera, Kátku Trojtlovou a Báru Brátovou. Děvčatům se dařilo: Káťa Trojtlová obsadila čtyři třetí místa (hod 14,60m, skok 300cm, běh na 50m 9,32s a běh na 800m 2:54,47s). Největšího úspěchu dosáhla všestranná atletka Bára Brátová, která vyhrála s přehledem se svými 367cm skok daleký i běh na 800 m časem 2:27,68. Báře se dařilo i ve sprintu a hodu, kde se umístila na pěkném druhém místě. Běh na 50m měla za 8,19s a hodila 18,20m. Honza Ther získal tři druhá místa (hod 30m, běh na 50m 8,88s, skok 352cm) a jedno třetí místo z běhu na 800m 2:45,62s.

Další týden, v pondělí 19.6., bylo vybráno 5 žáků na atletické závody ŠD do okresního kola v Náchodě.

Reprezentovali nás Lukáš Kaufman, Olda Hornych, Kryštof Brát, Jáchym Binar a Patrik Kaufman. Žáci páté třídy byli v Hradci Králové na představení ČTYŘLÍSTEK, a tak se nemohli zúčastnit.

Soutěžilo deset škol z Náchodského okresu a v každé kategorii bylo kolem 20 dětí. Našim klukům se nedařilo vůbec špatně a dovezli čtyři medaile. Lukáš Kaufman stříbrnou za běh na 300m 1:06,51s a bronzovou v běhu na 50m 9,12s. Olda Hornych  zlatou za skok dlouhý 356m. Jáchym Binar bronzovou za skok dlouhý 347m.

Všem účastníkům děkujeme za reprezantaci naší školy, gratulujeme k pěkným výkonům a přejeme mnoho dalších úspěchů při sportovních akcích.