Dortování – poslední vaření v tomto školním roce

Ve středu 15.6. 2011 jsme si vyzkoušeli, jak ozdobit dort. Každý dostal malý dort, a jeho úkolem bylo ho rozkrojit, potřít marmeládou, zpracovat mandlové těsto a tím ho obalit po celém obvodu a dozdobit vykrájenými tvary z těsta.

Rozkrojení a mazání šlo dětem výborně. Ovšem výroba mandlovky na obalení dortu byla opravdovým zážitkem. Děti musely do odpalovaného těsta zapracovat 500g moučkového cukru a potravinářské barvivo. Začátek šel docela dobře, ale po chvilce se začalo těsto nabalovat na ruce, z kterých se mu nechtělo dolů. Místo tužší vláčné kouličky nám vznikaly barevné slepeniny prstů. Kdo se nebál slepeniny a přidával dál cukr, tak mandlové těsto dokázal zpracovat sám, někomu jsem pomohla a kdo nevydržel počkat než k němu dojdu, tak to na dort naplácal po svém bez vyválení těsta. Co dort, to originál a děti si ho s radostí odnesly domů na zhodnocení. Ze školní třídy jsme během našeho zdobení vytvořili cukrovou třídu. A protože byl cukr úplně všude, tak při uklízení lepil, lepil a lepil. Užili jsme si hodně zábavy, rozčilování a radosti. A jak to všechno vypadalo, se můžete podívat na fotkách.

16.6.2011, Pavlína Kollertová , Školní družina, Kuchtík