Aktuality základní školy

Noc s Andersenem 2018

img_20185

Rádi bychom Vám přiblížili atmosféru letošní Noci s Andersenem nahlédnutím do slohových prací žáků 3.,4. a 5.ročníku:

V pátek 23.března jsme se celá škola sešli o půl šesté před školou. V prvním patře nám namaloval pan Čapek fousky a nos, jako mají kočičky. Zapsal si nás tam do knihy a my jsme šli do družiny. Ve družině jsme zpívali různé písničky. Když přišel pan Čapek do družiny, tak začal číst pohádku ještě s pejskem a kočičkou o "pejskovi a kočičce". Po čtení jsme se rozdělili do tří skupin. Jedna skupina šla vařit. Spíš šla dělat dorty. Druhá skupina šla malovat na trička "noční košilky" a třetí šla sportovat. Já jsem šla první dělat dorty. Moje skupinka (já, Ráďa, Evička) jsme dělali slaný dort. Když bylo uděláno, přesunuli jsme se do družiny a tam jsme taky malovali na trička. Po malování jsme šli nakonec sportovat. Spíš jsme přeskakovali různé překážky. Když jsme si do sytosti zaskákali, tak jsme šli jíst to, co jsme si ukuchtili. Bylo to dobré. Před noční hrou, aby nám trochu slehlo, tak byla zase pohádka o Machovi a Šebestové. Když nastala pořádná tma, byla noční hra. Chodilo se po škole a hledali jsme indicie. Můj tým to všechno našel jako druhý. Do sluchátka, které jsme dostali, jsme řekli, že bychom potřebovali najít Macha a Šebestovou, a ze sluchátka se ozvalo, že máme jít na zahradu ke světýlku. U světýlka jsme se podepsali, vzali si tam památku na noc s Andersenem a šli zpátky do školy. My starší (3., 4. a 5. třída) jsme mohli do "rakvičkárny". V rakvičkárně se četly horory a dostali jsme rakvičku se šlehačkou. Já jsem usla asi kolem druhé hodiny. Ráno byla k snídani kaše s grankem. Všechno jsme ve škole uklidili a v osm ráno jsme šli domů. Noc s Andersenem se mi líbila. 

Kuba S.:

Můj Andersen                                                                    Začalo to tak, o půl šestý jsme přišli do školy. Odložili jsme si zavazala a šli jsme zase nahoru, tam jsme potkali pana Čapka, tomu jsme nahlásili naše jméno a on nás namaloval jako kočičky, přišli jsme do družiny a tam nás čekal příběh o pejskovi a kočičce. Pan Čapek se zmínil i o Dášence. Potom přišlo cestování mezi třídou, družinou a jídelnou. Ve třídě se četl příběh o dětech z Bukovic, ve družině o košilkách a v jídelně o dortu. 

Olda:

Pije se ve škole pito?                                                          Já jsem byl na Andersena ve skupině s Kryštofem a Járou. Měli jsme za úkol jít na nějaké stanoviště, třeba na stanoviště se sedmi nápoji. Mezi nimi bylo i pito. Na sklenicích byla písmena a z toho jsme měli složit slovo. A to slovo jsme si zapamatovali a napsali jsme ho na papír. Druhé stanoviště - tam jsme měli sahat do tří kotlíků a v nich bylo něco nechutného. A už mě bolí ruka, takže zazvonil zvonec a slohu byl konec.

Venda M.:

Na noci s Andersenem nás paní družinářka poslala do kabinetu, který je na půdě. Všude byla tma, já, Tonda a Patrik jsme šli nahoru. Lada nám půjčila baterku a říkala, že když šáhneme na sklíčko, tak zhasne. Když jsme vešli do kabinetu, tak tam bylo plno motýlů. Měli jsme tam najít motýla člověka. Ti motýli byli vystřižení z papíru, byli všude - na zemi, pověšené na provázku na stropě, nalepené na zdi a na oknech. Patrik pořád blikal s baterkou a říkal: "Čáry, máry, fuk!", vždycky, když šáhl na sklíčko, baterka zhasla. Tondu to zlobilo a mě trošku taky, protože jsme na to neviděli. Já jsme pořád opakoval: "Přeci by nám paní učitelka nedala něco tak těžkého". Koukl jsem se na dveře a tam byl Petříček - vypadal jako kluk a měl na sobě velká křídla. Petříček je pohádková postava z Macha a Šebeskové. Když jsme jméno zjistili, tak jsme otevřeli dveře, vrátili baterku a šli jsme ho zapsat na papírek. Pak byly ještě další úkoly. Nejtěžší byl asi pirátský - zvážit poklad. A když jsme měli všechny úkoly vyplněné, tak jsme zavolali kouzelným sluchátkem a tam se ozvalo: "Doporučuji vám procházku na zahradě." Tam jsme objevili stan a v něm byla fixa, kde jsme se měli zapsat. Byl tam Mach a Šebestová, kteří byli háčkovaní.

Anetka:

Můj zážitek z Andersena                                                    Paní Kollertová přinesla do školy pejsky - každý pejsek měl jednu roli, Otík byl za Dášenku a Baruška byla za Jonatána, jsou nádherný.

Tonda:

O středověku                                                                    Na Andersena jsme hráli noční hru. První místnost se jmenovala středověk. Byli tam švábi,  červi a řepa, omáčka a něco modrého. Někdo se toho lekl, ale já ne. Měli jsme najít tři zkumavky. Jedna byla v omáčce, druhá v řepě a třetí v té modré vodě. Naše skupina (Venda, Patrik a já) všechny tři zkumavky našla. Na Andersenovi jsem byl první rok. Moc se mi tam líbilo.

Verča:

Ranní i noční nespáči                                                        Noc s Andersenem byla na téma Pejsek a kočička. Byla tam noční hra a já jsem byla poprvé na rakvičkách. Toto je pro starší a povídají se tam horory. Také se tam jedí rakvičky se šlehačkou. Byl tam horor o upírech a i o drakulovi. V 5:45 zazvonil budík a ten probudil skoro všechny, co tam spali. Paní učitelka byla venku se svými psy, tak ho nemohla zastavit.

Marek:

V pátek jsem byl ve škole na Noc s Andersenem. Hlavní byla noční hra. Chodilo se po škole po trojicích. Bylo celkem deset her, 4 byly v MŠ a další tři na chodbě a poslední 3 byly nahoře na půdě. V MŠ jsme hledali jméno kluka z Macha a Šebestové, hledali jsme na WC. Nakonec jsme to našli, bylo to pod krokodýlem. A jedna hra byla ve sklepě. Přišli jsme do sklepa a skládali jsme kosti podle písmen. Ve třídě jsme rozeznávali nápoje a na skleničkách byla písmena, ze kterých jsme skládali slova.

 

Fotogalerie k článku

5.4.2018, Lenka Karpfová , 2017-18

Zpět