Pythagoriáda

img_20419

Ve čtvrtek 5.4. jsme se zapojili do další matematické soutěže, která je určena pro páté a vyšší ročníky ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Nejen že se této soutěže zúčastnili (kromě jedné páťačky) všichni čtvrťáci, ale také si své matematicko-logické schopnosti porovnali dva odvážní třeťáci (Veronika Karpfová a Kryštof Brát) a dokonce i jeden druháček (Jára Mareš). Žáci řešili v časovém limitu 15 úloh. Úspěšným řešitelem postupujícím do OK se stává ten, kdo získá alespoň 10 bodů. A kdo byl nejúspěšnější? Na 3.místě se s počtem 7 bodů shodně umístili Dan Marel (4.r.) s Veronikou Karpfovou (3.r.), druhou příčku obsadila s 9 body Jarmila Troutnarová (5.r.). Nejvyšší počet 11 bodů získala Káťa Vacková (4.r.), které přeji hodně štěstí v okresním kole Pythagoriády v Náchodě!

Všem soutěžícím děkuji za jejich zodpovědný přístup a velikou snahu.

8.4.2018, Irena Dobiasová , 2017-18