Aktuality základní školy

Stoletá besídka očima žáků

img_21792

Konala se 18.prosince ve školní družině. Já si osobně myslím, že se nám to docela povedlo. I když tam bylo pár zaškobrtnutí. Jako první byla pověst o praotci Čechovi. My jsme sehráli svatbu. Nejlepší na tom bylo, že jsem Binarovi nešlápla ani jednou na nohu. Díky bohu!           Kristýna Gajdošíková, 5.r.

Včera 18.prosince jsme měli Stoletou besídku. Vystupovaly tam děti z první až páté třídy. Ze začátku  se tam zpívalo Chválím tě, země má, potom byla pověst o praotci Čechovi, pak Vltava od Bedřicha Smetany. Potom měla první třída o Sněžce, pak druhá třída o Praze a po ní čtvrtá třída osobnosti naší země. Byli tam: Emil Zátopek, Věra Čáslavská a další. Nakonec jsme zazpívali písničku Za sto let.                             Jára Mareš, 3.r.

V roku 2018 byla stoletá besídka ZŠ Bukovice. Vystupovaly tam: Vltava, svatba, praotec Čech a zpívali jsme písně a recitovali básničky. V prvním představení jsem se moc nebál, ale o tom druhém nemůžu mluvit. Proč? Protože tam bylo narváno, jako když pečete kaši a nevejde se do hrnce. Jo a ještě tam byl pan starosta a chtěl jsem, aby to bylo dokonalý. Když jsem něco nevěděl, tak jsem se koukl na Matěje a Járu a už jsem věděl. Děkuji jim za to, jak jsou hodný, zlatý a vtipný.                  Honza Hrábek, 3.r.

Byl to jediný den, kdy jsem se soustředil. Chcete slyšet, jak to šlo? Tak dobrá. První bylo Chválím tě, země má. Pak jsme byli my, 3.ročník, a recitovali jsme. Páťáci nám zahráli, jak praotec Čech našel horu Říp. Dan nám povyprávěl o Vltavě. Potom jsme ji zatancovali. 3.ročník dělal Vltavu, 2.ročník byli lovci, 1.ročník dělal víly a zvířátka a 5.ročník dělal svatbu. 4.ročník byl naše minulost. Besídka dopadla dobře, i když jsme tam udělali malilinkaté chybičky.                   Patrik Sirko, 3.r.     

Fotogalerie k článku

20.12.2018, Irena Dobiasová , 2018-19

Zpět