Aktuality základní školy

Noc s Andersenem - ze slohových prací

img_22526

V pátek 29.3. v 17:30 se konala Noc s Andersenem. Dole v šatně jsme si sundali bundy a šli jsme nahoru, kde jsme si odložili spacáky, knížky a podepsali jsme se na vlajku. Když jsme přišli do družiny, paní učitelka nám řekla, co se bude dít a rozdělila nás do skupin. V první skupině se dělaly souhvězdí, v druhé skupině se rovnaly knížky, ve třetí skupině jsme dělali stínové divadlo a v poslední čtvrté skupině jsme si chystali večeři. Když jsme dokončili všechny aktivity, sešli jsme se v družině. Pak jsme odešli na večeři. Poté začala noční hra. Já, Lukáš a Honza jsme byli jako první venku. Když jsme přišli do školy, ukázali jsme desky paní Kollertové a ta nám dala teploměry, na kterých byla tajenka. Vyřešili jsme zbytek úkolů ve škole, zachránili Mínu a šli na rakvičky. Bylo to super!                   Kristýna Gajdošíková, 5.r.

Nejlepší zážitky z noci

Když začala noční hra, sešli jsme se do svých týmů. Já jsem byl s Kryštofem a Tomem. Do noční hry jsme vyšli jako druzí. Šli jsme od prvního stanoviště až do dvanáctého. Nejlepší stanoviště bylo hrabání se v lidském těle. Po splnění všech úkolů jsme si šli vybalovat spací pomůcky, spacáky, polštáře a karimatky. Čtvrťáci a páťáci šli na čtení hororů. Ty horory nebyly děsivé, ale brutální. První až třetí třída byla jinde. Když došlo ke čtení třetího hororu, všichni už spali, ale já a Kryštof jsme vydrželi až do rána. Pak jsme si začali balit. Potom jsme šli na snídani a potom alou domů. A já jsem zjistil, že ještě půjdu do Kovářovy rokle. Plus je, že jsem si to užil, ale minus je, že jsem nemohl spát. Ale bylo to supér!                Jáchym Binar, 5.r.

.......Když jsme byli napapaný, šli jsme nahoru do družiny a paní učitelka četla nějakou povídku O pěti stýčcích od Albatrosu a následovala noční hra. Bylo 12 stanovišť. Já jsem chodil s Markem a Michalem. Když jsme splnili všechny úkoly, šli jsme za Mínou na balkón a pak jsme si šli vybalit. Já jako statečný jsem šel na rakvičky, ale ta rakvička mně spadla na polštář a Jáchym se začal tak smát, že mu spadla taky. U třetího hororu jsem usnul. Ráno byla dobrá snídaně a po snídani hurá domů. Noc s Andersenem jsem si užil. Konec           Dan Marel, 5.r.

Noc s Andersenem začínala o půl šesté. Sešli jsme se před školou, paní Karpfová nás chtěla seshora vyfotit z okna, ale my jsme nechtěli. Pustili nás dovnitř, převlékli jsme se a šli jsme nahoru. Ve družině nás rozdělili do 4 skupin losováním. Já jsem byla v oranžové. Jedna skupina zůstala ve družině, druhá šla k paní Karpfové, třetí k paní Dobiasové a čtvrtá šla do jídelny k paní Sirkové. Každá skupina měla na jedno stanoviště 15 minut a poté jsme se střídali. Ve družině u paní Kollertové se četly Škvíry. Poté se hrálo stínové divadlo. U paní Karpfové se četla knížka Hvězdný posel. Potom jsme si mohli udělat jakékoliv souhvězdí tak, že na černý papír jsme nakreslili bílou pastelkou nějaké souhvězdí a na rohy jsme nalepili hvězdičky. Naše skupina to ale bohužel nestihla. U paní Dobiasové jsme měřili a vážili knížky. V jídelně jsme si připravovali obloženou housku. Následovala večeře. Seděli jsme všichni najednou na zemi, protože bychom se jinak nevešli. Potom nám paní Kollertová přečetla kus knížky Pět strýčků a vysvětlila nám noční hru s názvem Hledá se Mína! Mně se osobně nelíbilo stanoviště, kde jsme museli ochutnávat nakládané houby. Venku jsme lyžovali. Lyže byly s pěti úchyty, my jsme do nich měli dát nohy a jít ve trojicích nahoru do kopce. Já jsem šla s Eliškou Beranovou a Verunkou Hornychovou. Nebo tam bylo, že jsme se museli hrabat v "lidském" (prasečím) těle a hledat slepé střevo. U nás tam šahala Eliška. Pššt! Když jsme měli vše hotové, tak jsme šli za Mínou (Týnou Sirkovou), která ležela na balkóně. Potom jsme si šli lehnout do třídy. Já jsem byla na rakvičkách. Rozdávaly se rakvičky a poté se četly horory. Já jsem usnula u 3.hororu. Jáchym a Kryštof byli celou noc vzhůru (nechápu je). Horory byly 4, všechny z knihy Zuby nehty. Ráno jsem se probudila asi v 6:10 a vůbec se mi nechtělo vstávat. Potom jsem si zabalila a šla jsem se nasnídat. K snídani nám paní Hrábková uvařila krupicovou kaši!!! V osm jsme šli všichni domů. Chtěla bych poděkovat paní Kollertové, Karpfové, Sirkové, Dobiasové, Brátové a holkám Kátě Trojtlové, Báře Brátové a Kristýně Sirkové, které tady také byly. A samozřejmě paní Hrábkové za kaši Ham Ham Ham. Moc jsem si to užila!!!            Káťa Vacková, 5.r.

Pozn. Přidávám se k poděkování Káti a ještě připojuji dík paní Marešové, paní Lacinové-Jenkové a panu Žákovi za ochotnou pomoc při organizaci noční hry.

1.4.2019, Irena Dobiasová , 2018-19, Školní družina

Zpět