Aktuality základní školy

Ovoce do škol

img_22748

Dvakrát měsíčně dostávají děti v rámci akce Ovoce a zelenina do škol přilepšení ke svačině. Jednou ročně navíc máme možnost objednat ochutnávkový koš. Letos jsme vybrali koš ovoce i zeleniny.

Ochutnávkový košík

Dnes 30.4. 2019 u nás ve škole proběhla ochutnávka ovoce. Sešli jsme se ve školní družině. Tam nám p.Kollertová ukázala a řekla, jaké ovoce nám přivezli. Potom jsme dostali talíř s ovocem a naším úkolem bylo vytvořit ovocný obrázek. Udělali jsme obličej. Nakonec jsme všechno ochutnávali. Hodně nám chutnalo kumquat, protože má sladkokyselou chuť. Také bylo dobré granátové jablko, ale i ostatní ovoce. Co nám nechutnalo byla papája a grepefruit, který byl hořký a kyselý. Moc se nám to vše líbilo, bylo to dobré.

                                                                          žáci 3.ročníku

Zajímavosti od žáků 3. a 5. ročníku

Kumquat nebo také česky kumkvat, je stále zelený keř, jehož plody jsou oranžové, polodlouhé a malé, velikosti olivy. Název pochází z čínštiny a znamená velký mandarinko-pomeranč nebo zlatý pomeranč. V Číně a asijských zemích je symbolem štěstí. Má to chuť nejdříve podobnou jako citron a potom sladkou.

Granátové jablko roste na menších stromech. Je to ovoce se sladkokyselou chutí. Plody jsou podobné jablku s netypickým šestiúhelníkovým tvarem.

Fotogalerie k článku

30.4.2019, Pavlína Kollertová , 2018-19

Zpět