Aktuality základní školy

Turnaj ve vybíjené malotřídek

img_23010

31.5. byla ve Žďáře vybíjená malotřídek. Pořádala ji bukovická škola. Hráli jsme dvakrát 5 minut. Každý hrál s každým. K občerstvení byly párky v rohlíku a dva druhy malinovek. Celkově jsme byli pátý ze šesti. Bylo to super! Vybíjená se nám povedla. Chci pochválit celý team. Danovi, Kryštofovi a Patrikovi se velice dařilo.

Jáchym Binar, 5.r.

K pochvale celého  družstva se připojuji. Úroveň všech družstev i šance na vítězství byly velice vyrovnané. Bukovičáci měli přes obrovské sportovní nasazení smůlu, protože ve dvou zápasech prohráli v samém závěru hry o jeden život. Děkuji všem hráčům za zodpovědný přístup a skvělý sportovní zážitek, obci Žďár nad Metují za bezplatný pronájem hřiště, organizátorům  i sponzorům za ochotu a pomoc!

Seznam sponzorů: Obec Žďár nad Metují, Obec Bukovice, Primátor Náchod, Technické služby Police n.M., Integraf s.r.o., Pejskar a spol., Kvíčerovská pekárna, Wikov Hronov, Moneta Money Bank, paní Marelová, Čápová, Exnerová, Binarová, Lacinová, Hornychová, Geislerová, Troutnarová, Matěnová, Hrábková ml., Hrábková st., Brátová, Stuchlíková

Irena Dobiasová

 

Hráli jsme celkem 5 zápasů, většina nás byla ze 4. třídy. Většinu jsme prohráli. Všem se tam líbilo. Byli jsme 5. z 6. Každý z týmu dostal hru jménem Igulova cesta. A taky náramek, tužku, propisku a dobrý bonbóny Wikov.

Za 1. místo dostali dvoupatrový dort, za 2. a 3. místo také dorty. Byly tam školy z Dřevíče, Žďárek, Suchého Dolu, Náchoda a Žďáru nad Metují.

4.třída – tým

Začalo to tím, že jsem přišla do družiny a vyráběli jsme transparenty z kartonů a krepáků. Já jsem si vyrobila paruku. Šli jsme přes Žďár, bylo to únavné. Došli jsme tam a první, co jsem spatřila, byl nádherný mandlový dort s marcipánem a s lesklým zlatým pohárem navrchu. A také skleněnou vázu, nebo spíš pohár, který se také krásně lesknul. Pak se začalo hrát. No ušlo to, 5. místo z šesti. Bylo tam dětské hřiště, takže koho to nebavilo sledovat, mohl si hrát. Když jsme odcházeli do školy, paní učitelka Džuba nám dala buchtu a kreksy. Pak jsme viděli krásně naleštěné Wikov auto, no mě z toho lesku úplně bolela hlava. Pak jsme šli na oběd a byl konec. Moc se mi to líbilo.

Anetka – 4. třída

Fotogalerie k článku

4.6.2019, Irena Dobiasová , 2018-19

Zpět