Aktuality základní školy

Tajný výlet

V pátek 7.června jsme jeli na tajný výlet. Sešli jsme se v 15:45 před školou. Tam nám paní učitelka Kollertová, která nás páťáky celým výletem provázela, dala první úkol. Měli jsme najít spoj do Hronova. Tam jsme měli jít do muzea Pod čepicí, ale měli z rodinných důvodů zavřeno. V muzeu jsme se domluvili, co si koupíme k večeři a k snídani. K večeři jsme si koupili pytlíkovou gulášovku, chleba na topinky, k snídani bábovku a čaj. Po nákupu jsme si dali zmrzlinu a šli na autobusovou zastávku. Tam nám dala paní učitelka další úkol. Měli jsme najít spoj z Hronova do Velkých Petrovic. Autobus měl 13 minut zpoždění. Když jsme dojeli do Velkých Petrovic, měli jsme v kopci najít dům s číslem popisným 27. Tam nám otevřela paní učitelka Iva ze školky. Na jejich zahradě jsme měli najít věci, které by se nám jako krajánkům mohly hodit. Byl to nafukovací člun s vestou a lany.

Dostali jsme další úkol. Měli jsme si všímat věcí okolo sebe a dostat se do České Metuje. Jako první jsme si všimli auta paní učitelky. Všichni jsme zavolali na psa paní učitelky: "Barčo! " Ale nic se neozvalo. Zase jsme kus ušli a zavolali: "Barčo!" Najednou se ozvalo: "Ňaf, ňaf, ňaf." Na druhém břehu Metuje stál manžel paní učitelky, který nám hlídal batohy. Sundali jsme si boty a ponožky a s pomocí lana jsme každý sám na člunu přijel pro batohy. Na břehu jsme si nějaké věci přebalili a vyrazili na cestu. Šli jsme Maršovským údolím, až jsme došli k altánku, kde nám paní učitelka dala meloun, který táhla celou cestu s sebou. Vždy, když jsme odhodili slupku, tak za ní Barča aportovala do vody. Poprvé ji málem unesl proud. Asi po kilometru cesty si Jáchym všiml, že Danovi chybí karimatka. Jáchym a Patrik se ji vydali hledat, já s Káťou a Danem jsme zůstali na místě. Když se kluci i s karimatkou vrátili, řekli nám, že byla až u odpočinkového místa. Po dalším úseku cesty jsme na druhém břehu uviděli paní ředitelku, a tak jsme se museli znovu přebrodit. Když jsme se přebrodili, tak nám manžel paní ředitelky řekl, že chatka, ve které budeme spát, je někde na kopci.

Tak jsme se vydali na kopec. Byly tam dvě chatky a my jsme šli přesně k té druhé. Když jsme tam dorazili, "domluvili" jsme se, kde budeme spát. Poté, co jsme si vybalili, jsme si šli uvařit večeři. Když jsme se najedli, tak jsme se šli opláchnout k řece. Kluci tam vlezli celí, já a Káťa jsme si opláchly obličej a ruce. Když jsme se vrátili, tak nám Káťa zahrála na kytaru. Poté jsme šli do podkroví hrát bang. Já a Káťa jsme šly spát okolo jedné hodiny ranní. Kluci šli až ve dvě. Celý výlet jsem si náramně užila.

Kristýna Gajdošíková, 5.ročník

Fotogalerie k článku

13.6.2019, Irena Dobiasová , 2018-19

Zpět