Aktuality základní školy

Projektové dny

img_23934

Ve škole se konal 31.10 a 1.11 dušičko-halloweenský program, kde se vyrábělo, vzpomínalo a taky dozvídalo o dušičkách a Haloweenu. Mně osobně se líbilo vyrábění netopýrů a koledování. I když psaní, kdo se kdy z rodiny narodil, bylo také super. No teda vše od začátku - ve čtvrtek ráno jsme se dozvěděli, že bude tento dušičko-halloweenský program a potom jsme se rozdělili do 4 skupin. Pátý ročník začínal ve třídě paní učitelky Pešinové, čtvrtý u paní učitelky Šrámkové, druhý a třetí u paní učitelky Karpfové  a první ve družině. A v pátek se pátý a čtvrtý ročník koukali na film Coco a potom šla celá škola koledovat. Ty dva dny byly super.   Jakub Stuchlík, 5.roč. 

 

Ve čtvrtek jsme šli po prázdninách do školy. Ve škole jsme se rozdělili na skupiny. První třída zůstala ve družině, druháci  šli do první třídy a čtvrťáci šli do své třídy a my taky. Dělaly jsme různé aktivity, které se týkaly Halloweenu a dušiček. Paní učitelky Pešinová a Píšová nám rozdaly básničky a ukázaly nám na interaktivní  tabuli obrázek, který jsme si měli zapamatovat. Ty  věci, které tam byly a pak nám rozdaly ten samý obrázek.  Měli jsme tam dokreslit, co tam chybělo. Potom jsme  si spolu přečetli básničku. Když jsme dokončili aktivity, tak jsme šli na poslední hodinu my 5. třída. Mezitím šli 1. a 2. třída na oběd, abychom se tam nemačkali. Po obědě šel někdo domů nebo do družiny. A tak končí můj příběh ze čtvrtka. V pátek jsme hnedka ráno přišli taky do družiny a znova jsme si řekli co budeme dělat, 5. a 4. třída se kukala na film Coco, bylo to hezký. Pak jsme šli do Police na koledu ke kominíkům.

 Štěpánka Čápová, 5.roč., Adéla Therová, 5.roč. , Aneta Geiserová, 5.roč.

 

7:30 Přišla paní ředitelka a oznámila nám, že se nebudeme učit, protože je Halloween. Pak jsme zpívali do 7:40, pak jsme se rozdělili do 4 skupin a točily jsme se po hodině. My jsme šli do třídy k paní Šrámkové, která po nás chtěla věky našich rodičů. Pak jsme šli k paní ředitelce, která nás rozdělila do 2 skupin. 1. skupina měla dušičky a 2. skupina Halloween. Pak jsme sbírali na chodbě papíry, na kterých byly obrázky a slova, potom  jsme šli do družiny k paní Kurové a tam jsme plnili ponožky bavlněnými provázky.  Šili jsme jim oči a nos, lepili křídla a lepili uši. Vznikl netopýr. Šli jsme k paní Píšové a Pešinové. Tam jsme hráli s hudebními nástroji. V pátek jsme se šli do třídy koukat na pohádku Coco. V 10:00 na koledu ke kominíkům a kominíkům jsme museli říkat koledu, abychom něco dostali. Dostali jsme koledu  a šli jsme do školy na oběd a šli jsme do třídy paní Šrámkové a tam jsme psali, co se stalo. Ostatní děti šly dlabat dýně a pak jsme šli domů a říkali, že to bylo dobré a že to je lepší než učení! To je konec příběhu.                                                                                                                     Jakub Bitvar, 5.roč.,  Honza Marel, 4.roč.  a Marek Kubeček, 5.roč.

Fotogalerie k článku

7.11.2019, Lenka Karpfová , 2019-20

Zpět