Pohádková zahrada

Není zahrádka, jako zahrádka. Některá je zanedbaná, jiná zase opečovávaná tak, že se ani stromy už nepodobají stromům, na některé se jen kocháte, na jiné si pochutnáváte. Některá je velká, že ani nedohlédnete na druhý konec, jiná malá jako dlaň. Některá je tajemná - chodíte okolo ní už dlouho a ani netušíte, že tam vlastně je, jen malá zarostlá vrátka prozrazují, že se tudy dá projít dál. Krásně si s tím vyhrál pan Jiří Trnka ve své knížce. Ale kdo a co je v takové zahradě nejdůležitější, to je nám záhadou. Pro někoho je to voda a její obyvatelé, pro jiného záhonky se zeleninou, pro někoho stromy, či pro jiného ptáci nebo kompost se žížalami. Na tohle my se budeme teď každý čtvrtek ptát a zkusíme přijít na onu záhadu. Každý měsíc bude tématem jeden člen a jeho domov v zahradě a na konci školního roku Vám prozradíme, co jsme zjistili. Kdo bude králem zahrady?

3.9.2020, Pavlína Kollertová , 2020-21