Aktuality základní školy

Návštěva dopravního hřiště

img_25966

Ve středu 16. září jsme se žáky 4. a 5. třídy v rámci dopravní výchovy navštívili dopravní
hřiště v Náchodě Bělovsi. Po příjezdu nás trochu zaskočil stav hřiště – zmizely učebny a další zázemí, část hřiště byla oplocena a pracovaly zde zemní stroje. Naštěstí bylo krásné slunečné počasí, tak nám nevadilo chvíli počkat na instruktora, který nás odvedl do nedaleké hasičské zbrojnice. Tam proběhla teoretická výuka a dětem bylo promítnuto několik krátkých instruktážních filmů o povinné výbavě kola a správné jízdě na něm v podmínkách silničního provozu. Po teorii jsme se přesunuli na hřiště, zde se děti nejprve nasvačily a poté začal praktický výcvik – vypůjčení kol a jejich příprava před jízdou, správné nasazení a připevnění přilby. I když na hřišti nefungovala elektřina (neblikal semafor a „necinkal“ železniční přejezd), žáci si při jízdě ověřili znalost mnoha dopravních značek, svislých i vodorovných.
Učili se dodržovat správné rozestupy a být k sobě v silničním provozu ohleduplní. Ne vždy se jim to dařilo, tak musel instruktor několikrát zasáhnout a žáky znovu poučit. Po ukončení výcviku nás čekala cesta zpět do školy. Autobus v 11.30 h z Náchoda končil svou jízdu v Polici.
Bylo nám horko a někomu již došlo pití, tak jsme se na chvíli utábořili na náměstí u pramene Julinka, omyli se, osvěžili a „dotankovali“ vodu do lahví. Pěší cesta do Bukovice pak vedla přes záměstí a za hřištěm pod Nebíčko, abychom se vyhnuli polednímu úpalu na chodnících
podél silnice. Ve 12.30 h již děti seděly v naší školní jídelně u chutného a zaslouženého oběda.

Fotogalerie k článku

21.9.2020, Lenka Karpfová , 2020-21

Zpět