Aktuality základní školy

Pohádková zahrada - pavučiny

img_26340
Jak se daří našemu skřítkovi na zahrádce?
V září dětem vyprávěl pohádku o povidlech - děti je použily při pečení na své koláče. Různých výpěstků ze zahradních záhonků jsme si užili až dost, ale nejvíce jsme se věnovali bramborám. Ty jsem na poli vykopali a pak je nejen pekli, ale i tvořili s nimi. Brambory sloužily jako razítka, tělo panáčka, kterému vyklíčí nožky jako kořínek, vyráběli z bramborového škrobu lepidlo.
Zdálo by se, že na zahrádce je nejdůležitější záhon a v něm brambory, či jiná zelenina nebo ovoce. Když má někdo zahrádku, má ji jistě proto, aby si na ní něco dobrého vypěstoval.
 
Měsíc říjen nás zavede jinam. Tentokrát skřítek zahradní vyprávěl pohádku o pavučině.
Během těchto podzimních dní můžete sledovat všude kolem plno létajících pavučin. Poletují vzduchem bílá vlákna babího léta, tak, jako dětem poletují vzduchem draci.
Je pavouk v zahradě důležitý? Co je jeho úkolem, jistě tam není jen tak pro nic za nic. Má ve vaší zahradě nějaký prostor, kde by si mohl vybudovat svoji pavučinku? U nás na školní zahradě je pro něj jak dělaný vrbový domeček a v blízkých lesích můžete potkat spoustuu pavučin, tak pozor, ať vás pavouci "naši křižáci" nechytnou...
Fotogalerie k článku

9.10.2020, Pavlína Kollertová , 2020-21, Školní družina

Zpět