Aktuality základní školy

Výlet na výstavu "Jak se žilo v Pěkově a na Honech kdysi a nyní"

Za nádherného počasí jsme vyjeli v pátek autobusem do Pěkova, kde jsme navštívili místní knihovnu. Probíhala tam výstava "Jak se žilo v Pěkově a na Honech kdysi a nyní". Prohlédli jsme si Ježíš - obrázkový kvízvýstavu a zúčastnili se soutěže, kterou pro nás připravila knihovnice paní Pokorná.

Vytvořili jsme 4.skupiny: Opičky, Bonbony, Štěňata a Nepojmenované. Soutěž dopadla vítězstvím Nepojmenovaných (Kuba, Míša a Valentýnka), kteří si jako první mohli vybrat cenu.

V knihovně jsme strávili příjemnou hodinku a po výborném čaji jsme pokračovali na statek k Anetě Jenkové, která nám ukázala jejich zvířata. Děti si prohlédly koně, kozy, prasata a králíky. Největší zájem byl o mláďata králíků. Na cestu dostaly děti od paní Jenkové výbornou buchtu.

Pěkovské děti se vydaly domů a my vyšli pěšky do Bukovice. Hráli jsme hry a tak nám cesta rychle uběhla. Děti projevovaly o všechno nepředstíraný zájem, což mě velmi potěšilo.
A na závěr malý úkol pro rodiče. Najdete na obrazu z knihovny ukřižovaného Ježíše? Pokud ne, děti vám jistě rády pomohou.

9.10.2009, Pavlína Kollertová , 2009-10, Školní družina

Zpět