Aktuality základní školy

Kroužek čtenářské gramotnosti

img_27341

Již 7 týdnů, každé úterý odpoledne, se scházíme on-line na kroužku čtenářské gramotnosti. Zájem o tento kroužek projevilo 9 žáků naší školy (3. – 5. třída) a patří jim poděkování za to, že v současné době vydrží další 2 hodiny sedět u počítačů. Určitě by pro ně bylo prospěšnější jít se proběhnout ven po dopolední výuce přes počítače. Společně to ale zvládáme a věříme, že již od půlky dubna budeme sedět opravdu ve škole. Kroužek se potom dá realizovat i na školní zahradě nebo jinde venku.

Co je tedy náplní našeho setkávání? Začali jsme s pohádkami, povídali si o tom, jak nám rodiče doma četli, a co se změnilo, když jsme se sami stali čtenáři. Večerníčky a jejich knižní předlohy nám vystačily na celá dvě setkání :-). Dětem se líbily i pověsti a báje, hlavně ty, které vyprávějí o místech, která známe – pověsti z Ostaše a z Policka. Zatím poslední setkání před Velikonocemi bylo o spisovateli Roaldu Dahlovi a jeho díle.  Kniha Karlík a továrna na čokoládu musí zaujmout malé i velké čtenáře.

Cílem kroužku je probudit i v méně zdatných čtenářích zájem o čtení. Vede k tomu společné povídání o knížkách, vyhledání zajímavých témat, společné čtení a naslouchání. Snad se nám to s dětmi podaří…

4.4.2021, Kateřina Šrámková , 2020-21

Zpět