Vycházka do přírody

Na 18. května byla v naší škole naplánována výměna školních tabulí. A to hned ve dvou třídách, proto jsme byli nuceni přenechat prostor řemeslníkům. Tak jsme se rozhodli, že se vydáme s dětmi na celé dopoledne do přírody. Počasí a epidemiologická situace nám přáli, proto jsme mohli celá škola vyrazit společně. Děti jsme nejprve rozdělily do 3 – 4 členných skupinek tak, aby každý prvňák měl k sobě nějakého staršího žáka. Seznámily jsme je s dopoledním programem a vyrazili směr Klůček. Cestu dětem zpestřovaly různé úkoly. Celá akce vyvrcholila poznávací soutěží, kdy žáci měli za úkol zapisovat různé druhy rostlin a živočichů. Kartičky s obrázky byly připevněné na stromech ve vyčleněném prostoru v lese a družstva měla co nejrychleji zapisovat rodové a druhové názvy. Tato poznávací a zároveň běhací hra byla takovou přípravou na přírodovědnou soutěž, která se uskuteční ve škole příští týden. Myslíme si, že se dětem tento krátký výšlap moc líbil a nám se líbila jejich spolupráce a snaha. Doufejme, že dětem názvy zůstaly v paměti a ke školní přírodovědné soutěži se jim to bude hodit.

27.5.2021, Jitka Čadová , 2020-21