Návštěva dopravního hřiště

Ve středu 20. dubna jsme se žáky 4. a 5. třídy navštívili dopravní hřiště v Náchodě Bělovsi. Počasí nám moc nepřálo, bylo chladno, ale naštěstí bez deště. V nově zrekonstruovaných prostorách proběhla nejprve teoretická výuka, poučení o povinné výbavě kola, ukázka dopravních značek a řešení některých dopravních situací. Po teorii se děti nasvačily a poté začal praktický výcvik – vypůjčení kol a jejich příprava před jízdou, správné nasazení a připevnění přilby. Děti se učily dodržovat správné rozestupy při jízdě, správně se ředit do jízdních pruhů, respektovat spoustu dopravních značek a být k sobě v silničním provozu ohleduplní. Ne vždy se jim to dařilo, tak musel instruktor několikrát zasáhnout a žáky znovu poučit :-).

23.4.2022, Kateřina Šrámková ,