Čarodějnice

Téma Čarodějnic nás provázelo celý týden. Při kroužku vaření jsme si pochutnali  na kloboucích z listového těsta. Uhlem a suchým pastelem jsme si čarodějnice nakreslili. Další den vznikaly čarodějnice prostorové z ponožek, látek, knoflíků, klacíků, vlny atd. V tělocvičně jsme si zahráli honičky s Babou Jagou,  vyzkoušeli naši šikovnost s kouzelnou hůlkou a přetahovanou. Ve čtvrtek na školní zahradě Míša Č. a Matyáš připravili ohniště a ostatní si vyzkoušeli práci s nožíkem při vyřezávání prutu na opékání. Kdo chtěl, ten si v pátek přinesl do družiny kostým. Čekal nás slet čarodějnic a čarodějů. Zahájili jsme ho letem v hmoždíři (skákání v pylích) a zkušebním letem na koštěti. Všichni úkol splnili a tak mohli k slavnostnímu ohni. Zde nás čekalo malování barvou na obličej, míchání elixírů, namotávání a pečení hadů. Když bylo vše připraveno, byl slavnostní oheň zapálen! A pak už jsme si zpívali Pět Ježibab, pili elixír a pochutnávali si na hadech.

29.4.2022, Pavlína Kollertová , Školní družina