Zahradní slavnost

Včerejší páteční odpoledne patřilo již tradiční akci pořádané společně obcí a mateřskou a základní školou. Krátce před čtvrtou hodinou jsme se všichni sešli na školní zahradě. Nástroje naladilo místní hudební seskupení Houbyzle, kteří hráli k tanci a poslechu po celou dobu. Po úvodním slovu pana starosty a paní ředitelky se již všechny děti připravily k nástupu. A potom již vše postupovalo pěkně za sebou... jako první vystoupili žáčci mateřské školy. Po nich nám své kreativní tanečky předvedli prvňáci a druháci a opět je vystřídali ti nejmenší ze školky. A pak už následovaly 4 série po sobě jdoucích nacvičených tanečních sestav, které si připravili všichni od první do páté třídy. Několikatýdenní trénink se vyplatil. Děti sklidily ohromný aplaus a velice je za jejich snahu oceňujeme. Přípravy však nebyly pouze taneční, ale děti si nachystaly spoustu dalších věcí a dobrůtek k prodeji - prstýnky, klíčenky, perníčky, čokobonbony, preclíky a jiné drobnosti... dokonce míchaly i výborné nealkoholické nápoje :-) Pro dospělé se točilo pivo. Počasí nám přálo, všechno se prodalo a vypilo, tudíž můžeme říct, že tato akce byla opravdu vydařená. Moc děkujeme všem, kteří přišli a těm, kteří nám pomáhali.....

21.5.2022, Jitka Čadová ,