Aktuality základní školy

Zahradní slavnost

img_32339

Jako každý rok i letos naše škola spolu s mateřskou školou uspořádala zahradní slavnost. Již několik týdnů předem jsme plánovali, objednali kapelu Petrovští, nacvičovali taneční a pěvecká vystoupení žáků, ve družině i při pracovní výchově se pekly perníčky, cukroví, sázely se rostliny na prodej a vyráběly se dárečky pro rodiče a ostatní veřejnost.

Slavnost se konala 24. května od 16 hodin, na zahradě nám dva dny předem šikovní tatínkové ve spolupráci s Obcí Bukovice postavili stany a umístili dostatek lavic a stolů. Jediné, co nám nedávalo spát, byla předpověď počasí. A opravdu již v pátek po poledni spustil déšť, který neustával. Vše jsme tedy dochystali s deštníky a zapůjčili rychle další stany.

Nakonec, jako zázrakem, v 15.55 hodin déšť ustal a vysvitlo sluníčko, které vše postupně vysušilo a provázelo celou naši slavnost až do večera. Děti zpívaly a tančily, potom se ujaly svých stánků s dobrotami, nápoji a výrobky. Pan Exner zajistil teplá jídla a pivo, takže všichni návštěvníci si snad přišli na své.

Slavnost se nám opět velmi vydařila a získané prostředky použijeme nejen na akce pro děti, ale část předáme opět útulku a záchranné stanici pro zvířata.

Fotogalerie k článku

24.5.2024, Pavlína Kollertová , 2023-24

Zpět