Noc s Andersenem

Jako v mnoha dalších knihovnách a školách, i my jsme strávili noc s pohádkami a příběhy. Tento rok jsme dětem představili další knihy Astrid Lindgrenové a měli jsme možnost vidět promítání fotografií ze Švédska, přímo z míst, o kterých se v knihách píše. Navštívila nás i skoro pravá Astrid společně se téměř pravým Hansem Christianem. Za to patří dík bývalým žákyním naší školy, Anežce a Johance. K večeru samozřejmě patřily i hry a večerní hostina formou ,,švédských stolů", ale o tom už více přímo od dětí:

....Kuchtili jsme všechno možné. Já a Verča a Háňa jsme pekly Švédskou buchtu. A protože jsme nečetly recept, jen jsme všechno naházely do mísy a místo půlky másla jsme tam daly celé, tak se nám moc nepovedla. Byla tvrdá. A potom jsme si zase museli všichni sednout na koberec a poslouchat čtení. Ale já jsem zase nevěděla, o co v tý knížce jde. Potom jsme šli na večeři, která byla kvůli tomu čtení o půl hodiny odložená, takže jsme všichni měli pořádný hlad. A potom už konečně přišla NOČNÍ HRA, na kterou se všichni těšili. Bylo to na dvojice - musel být vždycky ,,velkej" a ,,malej". Třeba já jsem byla s Káťou. A byl tam hroznej zmatek. Kvůli tomu jsme my s Káťou dvakrát nedostaly pomůcku. A šly jsme do místnosti s počítači, kde byla hrozná tma a my jsme nevěděly, co tam máme najít, tak jsme se vrátily, a oni nám řekli, že máme mít baterku..... Potom už jsme se všichni převlíkli do pyžam a vlezli si do spacáků. A četla se kniha Bratři Lví srdce. A všichni velký museli čekat , než malí usnou, aby se mohla číst Rakvičkárna. Ale nebyla vůbec strašidelná, tak jsem šla spát.
Vendulka B., 4.roč.

...no konečně byla večeře, byla tam dobrá jídla....Pak nám paní učitelka přečetla kousek Bratři Lví srdce, protože to patřilo ke hře. Pečlivě jsme poslouchali, abychom alespoň něco málo věděli. Začala naše noční hra, byla to sranda, ale někdo se bál. Když jsme šli ze schodů, tak se mě Honzík držel, aby nespadl. Paní učitelka Kollertová má dobré nápady, ta hra byla fajn. Všem se to určitě líbilo!
Hanka S., 4.roč.

12.4.2013, Lenka Karpfová , 2012-13