Dravci

V úterý přijela paní s dravci do tělocvičny. Posadili jsme se a přehlídka začala. Paní nám povídala o dravcích. Viděli jsme sovu pálenou, puštíka, výra velkého a orla. Dravce jsme si mohli pohladit. Mně se nejvíce líbil výr velký a orel.

Bára Hemensová, žákyně 4.ročníku

V úterý 18.2. k nám již podruhé zavítala paní s dravci a fretkou. Přivezla s sebou například sovu pálenou, výra velkého, káně a orla. Asi každý si alespoň jednou pohladil sovu, někteří ji dokonce drželi na prstu přes rukavici. Dokonce s sebou paní měla i krkavce. Krkavec dokáže opakovat slova jako papoušek. Krkavec je všežravý pták. Smí asi všechno, co mu dáte, pokud mu to bude chutnat. Krkavci jsou velmi chytří a inteligentní ptáci. Jednou zajímavostí je, že například pták jménem albatros je docela malý a lehký, ale jeho rozpětí křídel je až 4 metry. Ptáci se dožívají tolika roků podle toho, jak jsou velcí a těžcí, u krkavce se počítá inteligence. Sovy mají uši pod peřím a nedokáží pohybovat očima, proto hýbou hlavou až o několik stupňů. Jestřábi třeba z výšky půl kilometru dokážou vidět myš. Mají 10x lepší zrak než lidé. Výr velký má super sluch, takže slyší mnohokrát lépe než lidé. Třeba jak se něco šustne v trávě. V péči člověka se dožívá až 70 let. Třeba sýkorka se v přírodě dožije 3 roky, ale v péči člověka až 20 let. Dozvěděli jsme se mnoho informací.

Jan Kovařík, žák 5.ročníku

19.2.2014, Irena Dobiasová , 2013-14