Jeden svět v naší škole

Ve středu 26.3. nás navštívila Martina Junková a v malém třídním kině nám promítla tři krátké filmy.

Hlavní hrdinové byli podobně staří jako naše děti, tak jsme mohli porovnat jejich příběhy. Nejvzdálenější byl příběh z Afgánistánu, o chlapci, jehož rodina přišla ve válce o dům. Půjčili si peníze od majitele cihlárny a dluh spláceli prací. Chlapec od svých šesti let deset hodin denně vyráběl cihly. Jeho touhou bylo chodit do školy, ale nezdálo se, že by to bylo někdy možné. Příběh holčičky Lotte nás zaujal nejvíc, byl z velkého města v Německu a Lotte se rozhadla vlastními silami připravit jídlo pro bezdomovce. S několika přáteli se jí to podařilo. O tom, jaké problémy může mít neslyšící tatínek, který by rád trénoval malé fotbalisty, byl poslední snímek. Nakonec uspěl, ale viděli jsme, jak je jeho život složitý. Filmy nám nabídly zajímavá témata k přemýšlení. Jsme rádi, že nám ukázaly svět jinýma očima.

28.3.2014, Pavlína Kollertová , 2013-14