Aktuality základní školy

Perníkový den

img_9710

V pátek jsme se pustili do velkého pečení, a tak jsme celý den věnovali perníku. Kromě výroby nádherné adventní dekorace jsme se učili v jiných skupinkách než obvykle a v hodinách nás čekala čtená i psaná pohádka o perníkové chaloupce, hraní perníkových karet, počítání cen nákupů podle receptů, perníková angličtina a další aktivity. My učitelky jsme se mohly jen pousmát, když děti u oběda hlásily, že se dnes vlastně neučily! Kromě jiné formy učení děti za pátek zvládly vyrobit nádherné perníky, pomoct předškolákům a nechat se vyučovat mladší od starších. Po skončení organizačně náročného dne ještě děti v rámci družiny došly ozdobit vánoční strom vlastnoručně zhotovenými ozdobami. Perníkový den se zkrátka vydařil.

PERNÍKOVÝ DEN

V pátek jsem přišla do školy trochu pozdě, ale nevadilo to. Ve družině jsme se dozvěděli, že budeme péct Adventní perník. My páťáci jsme se ještě učili asi 2 hodiny. A potom jsme šli péct perník. Já jsem pekla perník ve tvaru kostela. Moc se mi nedařilo, ale naštěstí přijel můj táta a pomohl mi upéct perník. Pak přišel můj malý bratr, pomohla jsem mu upéct perník ve tvaru komety. Když se to upeklo, tak jsme  perníky ozdobili. Pak jsme šli na oběd a přišla si pro mě mamka a šli jsme domů. Nejvíc mě bavilo péct perník a zdobit.

Barbora Hemensová

Perníkový den

V pátek jsem přišla do školy docela brzy. Pavlína Kollertová volala děti, aby si šly obkreslovat šablonu. Potom si brala děti po skupinkách a v jídelně pekly Adventní perníky. My páťáci jsme se 1. hodinu učili, měli jsme diktát o Perníkové chaloupce. Na druhou hodinu přišli prvňáci a učili se s námi matematiku. Když skončila tak nás paní družinářka zavolala, abychom šli péct perníky. Nejdříve jsme pekli my páťáci a potom jsme si museli brát děti ze školky a pomohli jsme jim taky péct perníky. Mezi tím, jak se perníky pekly, tak jsem pomáhala uklízet zbylé kousky těsta. Když se všechny perníky upekly, tak jsme s Kristýnkou Gajdošíkovou zapichovali svíčky do perníků. Časem si perníky ozdobili všichni. Perníky jsme dali na tácy a odnesli domů.

Doubravka Čápová

Fotogalerie k článku

29.11.2014, Lenka Karpfová , 2014-15

Zpět