Aktuality základní školy

Ornitologický park Josefovské louky očima žáků

img_10887

Ve středu 22.4. jsme se neučili, protože jsme jeli do Jaroměře, kde jsme měli na Josefovských loukách procházku v přírodě s programem Co se děje v mokré trávě. Viděli jsme tam budníčka, labutě, vodouše bahenního, čejky chocholaté, poštolku obecnou, čápa bílého, myšici, myš, skokana skřehotavého, čolky obecné, bažanta, vodoměrky. Potom jsme viděli i nějaké rostliny, jako třeba blatouch, devětsil, sasanku hajní, šťovík. Dál už si nepamatuji. Dobrý bylo, že si Tomáš nechtěl vzít gumáky, ale potom si je vzal a cachtal se v loužích. A já jsem zase zjistila, že mám děravé gumáky, a tak mi do nich trochu nateklo. Celé jsme to nestihli projít, protože by nám ujel autobus. Běželi jsme všichni na autobusovou zastávku. Když jsme dojeli autobusem do Jaroměře, tak jsme jeli vlakem do Police nad Metují a autobusem jsme se vrátili ke škole. Odtamtud jsme šli domů. Tam jsme se navečeřeli a šli jsme spát. Moc se mi ten den líbil.             Jarmilka Troutnarová, 2.r.

Včera jsme jeli do Jaroměře a z Jaroměře na Starý Ples. Na zastávce nás čekal pán, který nás odvedl na Josefovské louky. Tam jsme pozorovali různá zvířata. Viděli jsme poštolku obecnou, čejku chocholatou a labutě. Ptáky jsme pozorovali dalekohledem. Cestou se nás pan ornitolog ptal na různé otázky a kdo správně odpověděl, dostal samolepku. Já jsem nakonec měla dvě. Doubravka měla tři a to bylo nejvíc. Moc se mi to líbilo a chtěla bych tam ještě.                          Bára Brátová, 3.r.

Ve středu jsme jeli se školou na výlet do Starého Plesu. Je to kousek od Jaroměře a jeli jsme autobusem. S naším průvodcem jsme došli podél řeky Metuje až na louku, kde jsme pozorovali ptáky. Měli jsme možnost vidět labutě, bahňáka, poštolku a mnoho dalších. Potkali jsme i jiná zvířátka-skokana skřehotavého a myšici obecnou. Zpátky jsme jeli vlakem. Svítilo nám sluníčko a výlet se vydařil.        Jan Ther, 3.r.

Když jsem ráno šel do školy, musel jsem si vzít svačinu, protože jsme jeli na výlet. Nejdřív jsme jeli autobusem. Pak nám ujel vlak, tak jsme jeli až do Náchoda. Tam jsme přestupovali a jeli až do Jaroměře. Dalším autobusem jsme dojeli až do Starého Plesu. Tam na nás už čekal pán. Šli jsme asi 500 metrů k malé pozorovatelně. Tam nám pán ukázal: žábu, čolky, poštolku a myšici. Pak jsme šli na procházku a viděli jsme bažanta, bahňáky, labutě a čejky.Potom se nás pán ptal, jestli máme chytrý telefon. Pak už nebylo moc času, a tak jsme šli nazpátek. Chvilku jsme jeli autobusem a pak vlakem. Byl to nej výlet.     Vítek Čáp, 3.r.

26.4.2015, Irena Dobiasová , 2014-15

Zpět