Aktuality základní školy

Mladý zahrádkář očima dětí

img_11420

Ve čtvrtek jsme jeli s paní Brátovou do České Skalice na zahrádkářskou soutěž, kde jsme dostali papír, na kterém byly testy. Potom jsme dostali druhý papír, na kterém jsme měli čísla od 1 do 40 a poznávali kytky. Potom jsme jeli autobusem domů.

Jarmilka Troutnarová, 2.ročník, v soutěži se umístila na 2.místě s počtem 30 bodů

Zahrádkářská soutěž

Na téhle soutěži jsem byla s Jájou, Vítkem, Kačkou, Doubou a s babičkou. Seděli jsme všichni u jednoho stolu a čekali, než to začne. My třeťáci a Jája jsme dostali otázky a Douba šla na poznávačku. Babička si musela odsednout k jinému stolu, aby nám neradila. Poznávačka byla těžká, protože tam byly zahradní rostlin. Já měla 25 bodů.

Bára Brátová, 3.ročník

Ve čtvrtek 21.května jsme jeli na zahrádkářskou soutěž do České Skalice. Brzy ráno v 7:20 nás pan Karpf odvezl na vlakové nádraží. Dál jsme pokračovali vlakem. Pak jsme vystoupili z vlaku a pokračovali pěšky. Došli jsme tam a viděli jsme prolejzačky, ale paní Brátová nám na ně zakázala lézt. Nejdříve byl proslov, a pak jsme zakroužkovávali správné odpovědi. Potom jsme poznávali rostliny. Když jsme to dokončili, tak jsme čekali na výsledky. Paní Brátová nám dovolila jít na prolejzačky, jenže jsme tam již nebyli sami. Byly tam i děti z jiných škol. Všechny prolejzačky byly plné. Když se vyhlásily výsledky, tak jsme zjistili, že Vítek a Jája byli druzí. Já bych asi byla čtvrtá, protože Vítek s Jájou měli 30 bodů a já 29. Jela tam i Bára a Douba, jenže vyhlásili jen první tři. Bylo to tam skvělé, ale Douba a Bára by taky dopadly dobře. Čtvrtek byl supr!

Káťa Trojtlová, 3.ročník

 Všem soutěžícím moc gratulujeme k jejich skvělým výsledkům!

2.6.2015, Irena Dobiasová , 2014-15

Zpět