Mirakulum - školní výlet

Letošní školní výlet se vydařil, cesta vlakem byla bez problémů a zábavní park splnil naše očekávání. Děti se vyřádily a radovaly se z neobvyklých herních prvků. Hrady, ve kterých můžete šplhat po sítích, klouzačky až do podzemí a tajné chodby, domečky ve výškách propojené nadzemními stezkami, bludiště, obří houpačky i trampolíny pro celou školu. A k tomu hezká lesní stezka s ukázkami stromů a dřeva, kozy, oslíci, liška a jezevec, zeleninová a bylinková zahrádka plná nejrůznějších rostlin a dobrý oběd. Tolik zážitků v jednom dni! Kdo se chcete dozvědět víc, zajeďte si do Milovic nebo si přečtěte podrobné vyprávění Kateřiny Trojtlové ze 3.ročníku.

Den před výletem nám paní učitelka Dobiasová řekla, že přijede Anička (její vnučka). Běžela jsem to říct na oběd Doubě a Kristýnce a všichni jsme se těšili, až přijede. Doma mi mamka pomáhala chystat. Nemohla jsem spát, protože jsem šla spát ve 20.00 a jindy chodím spát ve 21.15, takže mi nešlo usnout. Ráno jsem vstávala v 5.30 a chtělo se mi spát. Taky jsem mohla, protože jsem pak čekala na taťku. Když jsme byli na nástupišti, tak jsme čekali na vlak. Jeli jsme za Žďára nad Metují, pak jsme jeli do Starkoče. Po Starkoči byl Hradec, kde nastupovala Anička. Seděla se mnou, Doubou a Bárou. Pak byla Lysá nad Labem, Milovice a nakonec Mirákulum! Nejdřív jsme dostali pásky na ruku, a potom jsme šli do hradu, kde jsme jeli po skluzavce do podzemí. Bylo to super. Dále jsme pokračovali na obří polštář, na kterém jsme s Aničkou skákaly. Pak byl výborný oběd: měkké brambory a křupavé kuře s limčou. Mňam, ještě teď mám na to chuť. Rozdělili jsme se do skupin. Já jsem byla s Kikou, Viki, Aničkou, Vítkem, Káťou a paní Dobiasovou. Šli jsme do bludiště, kde jsme zabloudili, pak na hřiště s houpačkami, a potom jsme byli na jednom plácku. Anička na kolotoči a zbytek na prolízačkách. Šli jsme a Vítek, Viky a Káťa se odpojili. Já s Kikou jsme pokračovaly a šlo to budovou a pod náma byla druhá skupina. Byli jsme také v podzemí. Našla nás paní učitelka a řekla, že jdeme na zmrzlinu. Když jsme dolízali, tak jsme se rozloučili s parkem a odjeli autobusem a vlakem zpět. Cestou Káťa H. usnula. Když jsme přijeli, tak tam čekali rodiče. Rozloučila jsem se s kamarády a jela domů. Byla jsem unavená. Hned jsem usnula. I když jsem byla unavená, stálo to zato!

19.6.2015, Lenka Karpfová , 2014-15